Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

NOVINKY

arr3elektrokolo HECHT Grimis  Parametry Motor Elektrický 250W Akumulátor 36V / 7,8...

KONTAKTY

Libor Švaříček - www.pro-kutily.cz
Náměstí 9. května 127
58822, Luka nad Jihlavou
tel: +420 605 825 834
napište nám

Úvod »ELEKTRICKÉ NÁŘADÍ » elektrocentrály

elektrocentrály

Generátory elektřiny

Benzínové generátory elektřiny jsou poháněny dvoutaktním, nebo čtyřtaktním spalovacím motorem. Často bývají označovány také jako agregát, benzínový agregát, motorgenerátor, nebo elektrocentrála. Slouží k výrobě elektrické energie v místech, kde není dostupný elektrický proud, nebo jako záložní zdroj energie pro pohon a provoz různých elektrozařízení.

Při výběru elektrocentrály je potřeba zohlednit především její výkon tak, aby byla dostatečně dimenzována pro napájení všech požadovaných spotřebičů. Při posuzování výkonu generátoru je důležité zajistit i dostatek výkonu pro rozběh některých spotřebičů, které mohou při spuštění krátkodobě zatížit centrálu i několikanásobkem běžného provozního příkonu. Požadovaný výkon centrály je nejen součet příkonu všech spotřebičů, které požadujeme napájet současně, ale také je nutné zohlednit i výše zmíněné rozběhové proudy.

Dalším důležitým parametrem je generované napětí. Běžné, menší centrály mohou napájet jednofázové spotřebiče střídavým napětím 230 V/50 Hz. U větších, silných agregátů, kde je požadován vysoký příkon pak mohou být i třífázové zásuvky pro napájení velkých třífázových spotřebičů. Na mnoha centrálách bývá také umístěn výstup stejnosměrného napětí 12 V, kterým lze nabíjet i některé typy akumulátorů. Pro bezproblémové a stabilní připojení elektroniky je pak nutné volit generátory s takzvanou AVR regulací (Automatic Voltage Regulation), která zabrání kolísání napětí během provozu.

Elektrocentrály jsou často využívány jako zdroj energie v karavanech, na lodích, chatách, stavbách, nebo jako záložní zdroje pro případy výpadku, či plánovaného přerušení dodávky elektřiny do sítě nízkého napětí. Generátory elektřiny tak stále častěji nacházejí využití například pro záložní napájení u moderních plynových kotlů a kotlů na tuhá paliva pro pohon oběhových čerpadel, podavačů pelet, ventilátorů a zapalovačů. V případě výpadku energie pak mohou pohánět i čerpadla ve studnách, vrtech, kanalizačních systémech a zajistit tak komfort bydlení i v případě nečekané kalamity.

Řadit podle 
Výrobce  
naše cena 4 590,0 Kč


naše cena 14 999,0 Kč