Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

IN TIME

NOVINKY

arr3elektrokolo HECHT Grimis  Parametry Motor Elektrický 250W Akumulátor 36V / 7,8...

KONTAKTY

Libor Švaříček - www.pro-kutily.cz
Náměstí 9. května 127
58822, Luka nad Jihlavou
tel: +420 605 825 834
napište nám

ODPOVĚDI NA ČASTÉ DOTAZY » Péče o zahradní nábytek
Jak pečovat o zahradní nábytek Hecht?

Většina zahradního nábytku Hecht je ošetřena základním lakem. Pro použití nábytku v otevřených prostorách se však doporučuje nábytek nejen před první použitím, ale i dále pravidelně podle potřeby povrchově chránit vhodným nátěrem. Správně zvoleným nátěrem nejenže ochráníte nábytek před povětrnostními vlivy, ale zároveň zajistíte barvostálost. V současné době na trhu velký výběr přípravků jak na bázi oleje, tak na bázi vody. Je však možné, že po aplikaci nátěru dojde ke změně odstínu, proto je vhodné nejprve přípravek vyzkoušet na méně viditelných místech (spodní strany desek stolů, sedadel apod.) a teprve po jejich zaschnutí, pokud jsme s výsledkem spokojeni, přistoupit k aplikaci na celý nábytek.

Dřevo je krásný, příjemný, přírodní materiál, jehož nevýhodou je relativně snadné poškození vlivem vlhkosti. Proto se doporučuje zahradní nábytek mimo sezónu uskladnit na suchém, dobře větraném místě a na počátku každé sezóny jej v případě nutnosti opatřit novým voděodolným nátěrem.

Při dlouhodobém umístění rozměrného zahradního nábytku, jako jsou houpací lavice a podobně je rovněž důležité zajistit, aby nábytek nestál v místech, kde se může hromadit voda (kaluže), nejlepší umístění je na suchém zpevněném povrchu (dlažba, beton..). Postavit dlouhodobě dřevěný nábytek přímo na trávník není vhodné jednak proto, že se mohou nohy snadno propadnout a nábytek tak se pak převrátit, ale i proto že dřevo při kontaktu s vlhkou půdou nasává vodu, čímž je poškozováno tlením, plísněmi, apod., což samozřejmě znatelně snižuje životnost nábytku.

V případě textilních doplňků je rovněž vhodné zbytečně je nevystavovat povětrnostním vlivům. Matrace a podsedáky je proto lépe, pokud je právě nepoužíváme, uklízet na suché místo. V případě textilních doplňků jako jsou různé stříšky zahradních houpaček, se doporučuje jejich pravidelné ošetření vhodnou voděodolnou impregnací s UV ochranou. Jestliže je rozměrný nábytek v sezóně dlouhodobě ponechán ve venkovních prostorách, například na chalupě, kterou navštěvujeme pouze o víkendech, před odjezdem ukliďte všechny textilní doplňky, u zahradních houpaček je dobré odstranit i textilní přístřešek, který je určen jako ochrana před sluncem. Houpačku by před případným deštěm nedokázal ochránit a zároveň hrozí jeho potrhání v případě silného větru. Jestliže jste houpačku ošetřili vhodnou povrchovou úpravou, letní deštík jí příliš neuškodí, pokud ji však chcete před povětrnostními vlivy ochránit zakrytím plachtou, snažte se plachtu upevnit tak, aby byla zajištěna cirkulace vzduchu a dobré větrání pod plachtou. Často je lepším řešením nechat předmět zmoknout a rychle oschnout, než jej nechat dlouhé dny po dešti pod plachtou, kde se nahromadila vlhkost, která se nemůže volně odvětrat a několik dní tak může nepříznivě působit na strukturu dřeva. Prvním znamením poškozením vlhkostí jsou pak zpravidla uvolněné spoje, kam vlhkost pronikne nejdříve. Oprava takto poškozeného nábytku je pak velice složitá i finančně náročná.